Metoda Invisalign – dr Katarzyna Marczewska-Sosnowska
Czym jest Invisalign?
Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony i piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń lekarza Invisalign. Następnie przygotowywany jest zestaw nakładek specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy komplet nakładek pacjent nosi od 7 do 14 dni i wymienia je na nowe, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez lekarza na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.
Korzyści wynikające z leczenia metodą Invisalign?
- Komfortowe, zdejmowane nakładki;
- Nakładki są prawie niewidoczne i estetyczne;
- Łatwa higiena;
- Wizualizacja planu leczenia;
- Krótszy czas leczenia.
Jak zacząć leczenie metodą Invisalign?
Należy umówić się na wstępną konsultację z lekarzem Invisalign. W naszym gabinecie OrtoZrobek to leczenie przeprowadza dr Katarzyna Marczewska-Sosnowska.
- Podczas konsultacji wykonywane są skany 3D. Ponadto wykonujemy zdjęcia rentgenowskie – pantomograficze i cefalometryczne oraz zdjęcia wewnątrz i zewnątrzustne pacjenta;
- Na podstawie tych danych lekarz prowadzący przygotowuje indywidualny spersonalizowany plan leczenia. Symulacja komputerowa umożliwia podgląd całego planu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia;
- Następnie produkowane są nakładki dopasowane do zębów pacjenta;
- Nakładki nosi się po kolei, aby zapewnić stopniowe przemieszczanie się zębów w górnym i dolnym łuku;
- Wizyty kontrolne są umawiane co 6-8 tygodni;
- Komplet nakładek pacjent nosi około 22 godzin na dobę.
Jak działa metoda Invisalign?
Nakładki Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk, co powoduje ich przemieszczanie do pozycji określonej przez lekarza.
Jaki jest koszt leczenia Invisalign?
Koszt leczenia jest uzależniony od wady zgryzu i waha się pomiędzy 10 000 złotych a 16 000 złotych. Płatność można rozłożyć na raty.
Wizyty kontrolne podczas leczenia są bezpłatne.
Pacjent otrzymuje pełny kosztorys wraz z planem leczenia podczas wizyty, na której omawiany jest plan leczenia.
Koszt aparatów retencyjnych, czyli aparatów stabilizujących efekt leczenia to dodatkowy koszt od 900 złotych do 2500 złotych.